Kartal Kombi Bakımı

Kartal Kombi Bakımı | ☎️ 0542 261 54 60

Kartal kombi bakımı kullanımdan dolayı yıpranan veya kirlenen kombinin temizlenmesi ve kontrol edilmesi işlemidir. Her marka kombinin bakım işlemleri uzman teknik personellerimiz tarafından eksiksiz şekilde yapılabilmektedir.

Pazar dahil her gün Anadolu yakası, Kartal ve komşu ilçelerde kombi bakım servisi hizmetimiz vardır. Bakım işlemlerini yapan ekiplerimiz kombi bakımı konusunda son derece deneyimli ve uzman teknisyenlerden oluşmaktadır. Tüm kombi bakım işlemleri en gelişmiş aletler ve son teknoloji cihazlar kullanılarak yapılmaktadır. Haftanın her günü kombi bakımı konusunda bize ulaşmanız mümkündür.

Her yıl kombi bakımı gerekli midir?

Güvenli ve verimli bir kombi kullanımı için periyodik bakımlarının düzenli yaptırılması gerekir. Buna rağmen pek çok kullanıcı kombi bakımını önemsemez. Oysa ki Kartal kombi bakımı aileniz ve sevdiklerinizin can ve mal güvenliği için oldukça önemlidir. Kombilerimizin bakımlarını düzenli bir şekilde yaptırmak, kombi arızasından kaynaklanan pek çok tehlikenin ortaya çıkmasını önler. En önemlisi aileniz, sevdikleriniz ve çalışanlarınız için can ve mal güvenliği riskini en aza indirir.

Kombi bakımının bir diğer faydası da kombide yaşanan bazı arızaların önüne geçilebilmesidir. Kombi bakımı yaptırıldığında sık karşılaştığımız bazı arızaların tespiti sağlanabilmektedir. Bu sayede arıza oluşmadan yapılan müdahale ile yüksek maliyetlerin önüne geçilmektedir.

Bakımı yapılan kombiler yüksek verimle çalışır. Kombinin yüksek verimle çalışması yaşam ortamının çok daha kolay ısınması anlamına gelmektedir. Böylece doğalgaz tasarrufu sağlanır ve doğalgaz faturaları olukça düşer. Kartal kombi bakımı yaptırarak doğalgaz faturalarını düşürebilirsiniz.

Kombi bakımını kendim yapmak istiyorum

kartal-kombi-bakimiKombiye yapılan tüm müdahalelerin kesinlikle uzman teknik servisler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus bakım işlemini güvenilir ve uzman bir servise yaptırmaktır. Tecrübesiz ve özensiz servisler tarafından yapılan tüm müdahaleler fayda sağlamak yerine zarar vermektedir. Yanlış yapılan kombi bakımı, kombinin verimini düşürmektedir. Dahası cihazdaki arıza ihtimali artmakta ve kombiden kaynaklanan kaza riskleri oluşmaktadır. Bu yüzden kombi bakımı ne kullanıcı tarafından ne de bilinçsiz kişiler tarafından yapılmamalıdır.

Kombi bakımı yaptırmazsam ne olur?

Kombi içerisinde hem su hem de yüksek sıcaklık bulunduran cihazlardır. Bakımları ihmal edildiğinde bazı parçalarında tıkanma, kireçlenme veya aşırı yıpranma oluşur. Kombide oluşan tortu, kireçlenme ve aşırı yıpranma sonucunda kombinize düzeltilemeyecek hasarlar meydana gelir. Kombinin arıza yapma ihtimali ciddi oranda artacak ve kullanım ömrü kısalacaktır.

Kartal kombi bakımı nasıl yapılmaktadır?

Bakım için gelen uzman personelimiz hangi işlemleri yapmaktadır.

 • Önce, sıcak su ve kalorifer yanma durumu kontrol eder bir sorun olup olmadığına bakar.
 • Kombide su sızdırma problemi olup olmadığı kontrol eder.
 • Kombinin kapağını açılarak tozlanma durumu kontrol eder. Tozlanma çok fazla ise kombinin tozlarını temizleyerek sorunu giderir.
 • Kombi iç elektrik sistemleri ve bağlantı noktaları kontrol eder
 • Kombi baca fanının doğru çalışıp çalışmadığı kontrolünü yapar ve temizler
 • Genleşme tankının havasını ölçer. Eğer normal değerinden düşük ise hava basımı uygular
 • Brülöre elektrik gelip gelmediğini kontrol eder. Sonra brülörün temizleme işlemini yapar
 • Yanma haznesinin temizliğini ve kontrolünü yapar
 • Ateşleme iyonizasyon elektrodu kontrol edilip gerekli ise temizleme işlemini yapar
 • Üç yollu vanayı sökerek temizler, daha sonra tekrar montajını yapar
 • Cihaz hermetik tip ise fanı söker, temizleme işlemi yapar sonrasında yerine monte eder
 • Gaz ayar kontrollerini yapar bir sorun olup olmadığına bakar
 • Mevcut durum hakkında kullanıcıdan bilgi alır
 • Arızalı parça var ise kullanıcı onayını aldıktan sonra arızalı parçaları değiştirir veya onarır. Bu işlem bakıma dahil değildir. Bu yüzden ek ücret oluşma ihtimali vardır.
 • Cihazın altında bulunan kalorifer filtresi söker, temizler. Daha sonra yeniden montajını yapar
 • Kombi çalıştırır. Herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol eder
 • Kombi bakımını tamamlar. Sonrasında kullanıcıya gerekli bilgileri verir
 • Kombiyi kullanıma hazır durumda teslim eder

Hangi kombilerin bakımı yapılmaktadır?

Kartal genelinde Buderus, Vaillant, Demirdöküm, Baymak, E.C.A, Bosch gibi tüm kombi markaları için garantili bakım yapılmaktadır. Bununla birlikte diğer tüm marka ve model kombiler için garantili bakım hizmeti verilmektedir.

Kombi bakımı yaptırmak istiyorum

Kombi bakımı için gelen uzman personellerimiz gerekli tüm işlemleri gerçekleştirir. Daha sonra bakım sırasında yapılan işlemleri kullanıcıya aktarır. Kombide bir arıza tespit edilirse kullanıcı onayı alınarak kombideki sorun giderilmesini sağlar. Kartal kombi bakım ücretleri ve kombi kullanırken dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgilendirir. Kombi bakımı yaptırmak için Öz kombi servisi'nden yardım alabilirsiniz.

Kartal kombi bakım fiyatları, kombi arıza yaptığında ortaya çıkan masraftan çok daha ekonomiktir.

Kombi bakımı yanında petek temizliğini de mutlaka yaptırın

Kartal kombi bakımı verimli ve kaliteli ısınma sağlamaya büyük katkı sağlayacaktır. Fakat tümüyle sorunsuz bir temizlik yaptırmak istiyorsak petekleri de temizletmek gerekir. Aksi halde peteklerin içinde kalan kir ve tortu kombi performansını düşürecektir.

Kartal petek temizleme işlemi sayesinde radyatörlerin çok daha fazla ısınması sağlanır. Böylece hem hem doğal gaz hem de elektrik faturalarından tasarruf edilmektedir.

Kartal makine ile petek temizliği

Kartal petek temizleme yapılırken son teknoloji makineler ve ilaçlar kullanılmaktadır. Petek temizleme makinesi sayesinde peteklerde kesinlikle kir ve tortu kalmaz. Su peteklerin içinde daha kolay hareket edeceğinden peteklerin ısınması çok daha kolay olacaktır.

Petekleri tek tek açarak içindeki suyu boşaltmak petek temizliği değildir. Bu şekilde sadece petek içindeki kirli su alınmaktadır. Fakat petek içerisindeki kir ve tortular yerinde kalır. Bu yüzden kısa süre içerinde kombi bakım işleminden önceki haline gelmektedir.

Kartal petek yıkama işlemi esnasında bir petek temizlenirken diğer petekler kapatılmaktadır. Tüm petekler özel makine ve petek temizleme ürünleri ile tek tek temizlenmektedir.

Kartal petek temizliği fiyatları

Petek temizleme işlemi kartal kombi servisi tarafından uygun ücret ile yapılmaktadır. Bilgi talepleri ve randevu oluşturmak için +90 542 261 54 60 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.