İstanbul Kombi Bakımı

Kombilerin verimli çalışması ve uzun ömürlü kullanılabilmesinde İstanbul kombi bakımı önemli bir yer tutmaktadır. Kombinin güvenli ve sağlıklı kullanımı için sürekli bir şekilde kontrol altında tutmak gerekir. Aksi halde hem kombi riskli bir cihaz haline gelmekte hem de doğalgaz faturaları yükselmektedir. İstanbul kombi bakım servisi müşterilerimize düzenli bir şekilde bakım yaptırmalarını önermekteyiz.

Kışa giremeden tedbirinizi alın

Mekanik bir sistemle çalışan diğer tüm cihazlar gibi kombiler de çeşitli sebeplerden dolayı bozulabilmektedir. Kombi doğal gazı yakarak tesisat içindeki suyu ısıtan ve sıcak suyun iletimini sağlayan bir cihazdır. Kombi içerisinde su ve buhar bulunmaktadır. Bu nedenle kombi sürekli olarak hem su hem de yüksek sıcaklığa maruz kalır. Kombi bakımları ihmal edildiğinde bazı parçalarda kireçlenme, tıkanama veya normalin üzerinde bir yıpranma oluşur. Evlerimizde ve işyerlerimizde hayatımızı ısıtan kombiler, bakımları ihmal edildiğinde risk unsuru haline gelir. Aileniz, sevdikleriniz ve çalışanlarınız için risk oluşturur.

istanbul kombi bakımı öz kombi servisiKombi bakımı hem güvenlik hem de ekonomik açıdan size fayda sağlayacaktır. Ancak bilgi sahibi olmayan kişiler tarafından yapılan bakımların faydadan çok zararı olacaktır. Kombi bakımların gereksiz, yanlış yâda hatalı yapılması durumunda kullanıcıya bir şekilde zarar vereceği kesindir. İstanbul kombi bakımı işlemleri için profesyonel bir yardım almak sizin için en doğru seçenek olacaktır.

İstanbul Öz Kombi servisi tarafından yıllık kombi bakımı en mükemmel şekilde yapılmaktadır. Bakımları yapılan kombi sizlere uzun yıllar boyunca sıcak ve güvenli bir yaşam ortamı sunar. Böylece siz ve sevdikleriniz sıcak yuvalarınızın tadını çıkarırsınız.


Periyodik kombi bakımı şart mı?

Bu soruyu aslında kombi bakımı aksatılırsa ne olur? Kombi bakımını düzenli bir şekilde yaptırmazsam ne tür risklerle karşılaşırım? Bakım yapılmadığında kombi zarar görür mü? şeklinde sormakta fayda vardır. Çünkü kombi bakımları aksatıldığında;

 • Kombinin çalışma ömrü ciddi oranda kısalmaktadır
 • Kombi fabrika tarafından üretildiği değerlerindeki gibi yüksek verimle çalışmaz
 • Ekonomik açıdan aile bütçenize zarar verir
 • Oluşan beklenmedik arızalar, kullanıcının mağdur olmasına neden olur. Bundan dolayı ekstra ve büyük arıza maliyetleri oluşur
 • Yanma ayarları bozularak normalden daha fazla gaz tüketimine neden olur
 • Yaşam alanı yeterince ısıtamaz bu yüzden ev konforunu düşürür
 • Kombiden kaynaklanan yangın veya patlama riskleri oluşturmaktadır. Bu durum can ve mal güvenliği için tehdit oluşturmaktadır.

Kombi bakımı yaptırmak kaza risklerini azaltmaktadır. Ayrıca yakıt tasarrufu yapmanızı sağlayacaktır. Özetlemek gerekirse İstanbul kombi bakımı kullanıcıya her açıdan fayda sağlayacaktır. İstanbul kombi servisi olarak müşterilerimize yılda bir kez kombi bakım yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.

Kombi bakım esnasında neler yapılır?

Kombi bakım esnasında neler yapılır- öz kombi servisi

 • Kombi içerisinde bulunan filtrelerin temizlikleri yapılmalıdır. Daha sonra kalorifer ve sıcak su tesisatındaki tüm filtreler temizlenmelidir.
 • Su sızdırmazlığı kontrol edilmelidir, eğer su kaçağı var ise onarılmalıdır.
 • Emniyet kontrolleri yapılmalıdır.
 • Ateşleme sistemi kontrolleri yapılmalıdır. Otomatiğinin gaz kesme fonksiyonu testi yapılmalıdır.
 • Baca çekiş kontrolleri yapılmalıdır, baca sensörü fonksiyonu test edilmelidir.
 • Gaz ayarları ve ön yanma ayarı yapılmalıdır. Kısmi güç ve tam güç altında gaz ayarları kontrol edilmelidir,
 • Brülör testi ve yanma kontrolü yapılmalıdır.
 • Isıtma ve sıcak su üretme fonksiyonlarında herhangi bir sıkıntı olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 • Eşanjörlerin kontrolü yapılmalıdır.
 • Kombinin elektronik aksamında bir problem olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 • Su debisi ayarları kontrol edilmelidir.
 • Genleşme tankı kontrolü yapılmalıdır. Yeterli hava yoksa genleşme takına hava basılmalıdır.
 • Fanlar kontrol edilmelidir ve gerekli temizlik işlemi yapılmalıdır.

İstanbul kombi bakım fiyatları ne kadardır?

Çoğu zaman yapılan işlemler aynı olmasına rağmen bakım masrafları değişkenlik göstermektedir. Bu durumun en önemli sebebi genelde bakım esnasında fark edilen sorunlardır. Bakım esnasında fark edilen sorunla ilgili müşteri bilgilendirilmektedir. Daha sonra İstanbul kombi bakım servisi tarafından gerekli işlemler yapılarak sorun giderilmektedir. Genellikle müşterilerimiz bu esnada oluşan masrafları kombi bakım fiyatı içerisine dahil olarak düşünmektedir. Bu yüzden kombi bakım fiyatları değişebilmektedir. İstanbul kombi bakımı fiyatı hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız telefon numaralarımızdan bize ulaşmanız mümkündür.

Kombi bakımı yaptırmak istiyorum?

Firmamız uzman personel ve profesyonel ekipmanlar ile en kaliteli hizmet vermek için çalışmaktadır. Kombi bakım, servis ve tamir işlemleri için İstanbul geneli hizmet verilmektedir. Öncelikli amacımız en kaliteli hizmeti en kısa sürede müşterilerimize ulaştırmaktır. Önce teknik personelimiz bakım için yapılması gereken tüm işlemler hakkında bilgi vermektedir. Daha sonra müşterimizin onay vermesi halinde gerekli işlemler yapılmaktadır.

Her zaman en kaliteli hizmet verme garantisiyle çalışan kadromuz, İstanbul’un en kaliteli kombi servisi markası olmak için çalışmaktadır. Müşterilerinin memnuniyetiyle her geçen gün bu amaca bir adım daha yaklaşmaktadır.