Kombi Servisi İstanbul

İstanbul Kombi Servisi kurulduğu günden beri müşterilerine en iyi kombi servisi hizmeti götürmek için çalışmaktadır. Bunun için kendimize en önemli kriter olarak müşterini memnuniyetini benimsedik. Uzman teknisyenlerimiz ile kaliteli, güvenilir ve uygun fiyatlara kombi servisi sağlamak için çalışıyoruz.

İstanbul Anadolu yakası kombi servisi, tamiri, bakımı, montajı, kart tamiri, petek temizleme hizmetleri veriyoruz.

İstanbul acil kombi servisi hafta içi hergün veya hafta sonu kombi servisi olarak 7/24 kombi servisi ihtiyaçlarınızda

iletişim numaralarımızdan ulaşa bilirsiniz.

Kombi servisi önemli midir?

İstanbul kombi tamiri - öz kombi servisiKombi arızalarının tespiti ve onarımı mutlaka uzman kişilere yaptırılmalıdır. Kombide her hangi bir sıkıntı görüldüğünde uzman bir kombi teknik servisinden yardım istenmelidir. Bozuk kombi tamir edilmeye çalışılmamalıdır. Kombiye bilinçsiz şekilde yapılan tüm müdahaleler ciddi riskler oluşturmaktadır. Yanlış yapılan işlemler sonucunda zehirlenmeler, yangın, patlama oluşma veya kombinizin kullanılamaz hale gelmesi riskleri vardır.

İstanbul kombi tamiri için uzman personellerimiz öncelikle arıza tespitinizi yapmaktadır. Daha sonra profesyonel ekipmanlar ile kombinizdeki arızanın en kısa sürede giderilmesini sağlamaktadır. Yapılan tüm işlemlerde orijinal yedek parça kullanılmaktadır.

En çok yaşanan kombi arızaları

Farklı pek çok neden dolayı kombilerde çeşitli arızalar oluşur. Elektrik dalgalanmaları, bakım eksikliği veya tesisat kaynaklı birçok sebep kombinin bozulmasına neden olur. Bununla birlikte kombi zaman içerisinde yıpranmakta ve bozulmaktadır. Peki İstanbul içi müşterilerimizin kombi servisi esnasında en çok karşılaştığımız arıza çeşitleri nelerdir?

Kombi hata kodu veriyor

Kombi ekranında arıza kodu görünmesinin pek çok sebebi vardır. Mesela su basıncı düşükse veya gaz kesildiğinde kombi ekranında hata kodu görünür. Kombinin marka ve modeline göre ekrana çıkan arıza kodu değişlik gösterir. Arıza kodunun ne anlama geldiği kombilerin kullanım kılavuzunda yazmaktadır.

Kombi çalışmıyor

kombi çalışmıyorBu konu ile ilgili en çok karşılaştığımız sorun kombi kart arızasıdır. Bilinen ifadesi ile kombi kartı yandı ise genellikle kombi hiç çalışmaz. Kombi kart arızası, kombi servisi İstanbul tarafından tespit edilerek, kombi kart tamiri yapılabilmektedir. Kart tamir edilemez durumda ise kombi anakartı çıkarılarak orijinal yedek parça ile değişim yapılmaktadır.

Ek olarak kombi çalışmadığında sık karşılaştığımız durumlardan biri de elektrik tesisatından kaynaklanan sorunlardır. Elektrik tesisatındaki problem nedeni ile kombiye enerji gitmemektedir. Buna bağlı olarak da kombi çalışmamaktadır. Kombi Servisi İstanbul tarafından kombinin iç elektrik sistemi kontrol edilmektedir. Kombide arıza tespit edilemez ise kombiye enerji sağlayan elektrik tesisatının kontrolü yaptırılmalıdır.

Kombinin su basıncı sürekli düşüyor

2-3 ayda bir kombinin bir miktar su eksiltmesi normal karşılanmalıdır. Fakat kombi basıncı sürekli düşüyorsa bir sıkıntı var demektir. Eşanjörde veya kombi iç borularında çatlak olduğunda su basıncı sürekli düşer. Ayrıca peteklerde veya tesisat borularında bir kaçak olduğunda kombideki su basıncı sürekli düşecektir. Kombi basıncının düşmesi arızalarında önce arıza tespiti yapılmaktadır. Uzman personelimiz tarafından öncelikle peteklerde ve tesisatın görünen kısımlarında kaçak olup olmadığı kontrol edilmektedir. Görünen bir kaçak yok ise kombinin eşanjöründe veya herhangi bir parçasında çatlak olup olmadığına bakılmaktadır. Kombide kaçak var ise orijinal parça ile eşanjör veya arızalı olan parça değiştirilmektedir. Arıza tesisattan kaynaklanan ise termal kameralar kullanılarak kaçağın olduğu yerin tespiti yapılmaktadır. Daha sonra gerekli onarım gerçekleştirilmektedir.

Kombinin patlamalı yanması

Kombi ateşleme sisteminde sorun olduğunda kombiden patlamaya benzer bir ses duyulmaktadır. Kombi ateşleme sisteminde zamanlama hatası olduğunda yanma odasında gaz birikmesi olur. Ateşleme yapıldığında biriken gaz şiddetli bir şekilde yanmakta ve patlama sesi ortaya çıkmaktadır. Kombide patlama sesinin pek çok sebebi olduğu gibi kullanıcı tarafından tespiti de mümkün değildir. Ancak uzman teknik servisler tarafından arıza tespiti yapılabilmektedir. İstanbul Kombi servisi ile iletişime geçerek arıza tespiti ve tamirini yaptırabilirsiniz.

Kombinin su akıtması veya su kaçırması

Kombide emniyet ventili adı verilen bir parça vardır. Emniyet ventili kombi içerideki fazla suyun tahliye edilmesini sağlar. Böylece kombi ve tesisata zarar verecek aşırı basınca karşı koruma sağlanmaktadır. Kombi su akıtma problemlerinde karşımıza en çok emniyet ventilinde meydana gelen arızalar çıkmaktadır. Farklı nedenlerden dolayı da kombide su akıtması oluşmaktadır fakat nadiren görülen bir durumdur. Her şeyden önce kombinin neden su akıttığının sebebi bulunmalıdır. Emniyet ventili bozuk ise orijinal yedek kullanılarak emniyet ventili değiştirilerek arıza giderilmektedir.

İstanbul kombi servisi fiyatları ne kadardır?

İstanbul kombi tamir fiyatları arızaya ve yapılması gerek işleme göre değişiklik gösterir. Örneğin kombi basıncı sürekli düşüyor ise arızanın farklı nedenleri vardır. Petek temizliği ve petek bakımı yapılmadığında peteklerde su kaçağı oluşur ve kombi basıncı düşer. Eğer basınç düşmesi peteklerdeki su kaçağından kaynaklanıyor ise sorunun tespiti basittir. Bu durumda kolayca ve çok uygun fiyatla tamir işlemi gerçekleşir. Kombi eşanjör delinmesi veya çatlaması gibi durumlarda da kombi basıncı düşer. Fakat bu durumda hem arızanın tespiti hem daha zor hem de parça maliyeti daha yüksektir.

Hangi marka kombiler için servis hizmeti veriyoruz?

Öz kombi servisi kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen

  • Buderus
  • Bosch
  • Daikin
  • Vailant
  • Viessmann
  • ECA
  • Demirdöküm
  • Baymak

markaları için tüm servis hizmetlerini sağlamaktadır. Bununla birlikte diğer kombi markaları için servis, bakım, tamir ve orjinal yedek parça hizmeti vermektedir.

İstanbul kombi servisi iletişim

Kombi servisi ihtiyacında İstanbul her semtinde yerinde kombi arıza tespiti ve tamir hizmetimiz mevcuttur. +90 542 261 54 60 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.